زیارت عاشورا و آثار شگفت آن

زیارت عاشورا از زیارت های مورد توجه حضرت ولی عصر (عج الله تعالی فرجه) است و شایسته است که خواندن آن ترک نشود. در کتاب نجم الثاقب از امام زمان (عج الله تعالی فرجه) نقل شده که به سید احمد رشتی فرمودند: شما چرا زیارت عاشورا نمی خوانید؟ (زیارت) عاشورا، عاشورا، عاشورا !

 

دکتر محمد هادی امینی فرزند مرحوم علامه امینی(ره) می‌نویسد:

پس از گذشت چهار سال از فوت مرحوم علامه امینی(ره)، شب جمعه‌ای قبل از اذان صبح، وی را در خواب دیدم و او را شاداب و خرسند یافتم... جلو رفتم و پس از سلام و دست‌بوسی عرض کردم: پدر جان در آنجا چه عملی باعث سعادت و نجات شما گردید؟

فرمود: چه می‌گویی؟‌

مجدداً عرض کردم: آقا جان! در آنجا که اقامت دارید، کدام عمل موجب نجات شما شد؛ کتاب الغدیر... یا سایر تألیفات ... یا تأسیس بنیاد و کتابخانه امیرالمؤمنین(علیه السلام)؟

پاسخ دادند: ‌نمی‌دانم چه می‌گویی، قدری واضح‌تر و روشن‌تر بگو.

گفتم: آقاجان! شما اکنون از میان ما رفته و رخت بربسته‌اید و به جهان دیگر منتقل شده‌اید؛ در آنجا که هستید، کدامین عمل باعث نجات شما گردید، از میان صدها خدمات و کارهای بزرگ علمی و دینی و مذهبی؟

مرحوم علامه امینی... درنگ و تأملی نمودند. سپس فرمودند: فقط زیارت ابی عبدالله الحسین(علیه السلام)

فرمود: در مجالس و محافلی که جهت عزاداری امام حسین(علیه السلام) برپا می‌شود شرکت کن، ثواب زیارت امام حسین(علیه السلام) را به تو می‌دهند.

سپس فرمودند: پسرجان! در گذشته بارها تو را یادآور ساختم و اکنون به تو توصیه می‌کنم که زیارت عاشورا را هیچ وقت و به هیچ عنوان ترک و فراموش مکن. مرتباً زیارت عاشورا را بخوان و بر خودت وظیفه بدان. این زیارت دارای آثار، برکات و فواید بسیاری است که موجب نجات و سعادتمندی در دنیا و آخرت تو می‌باشد... و امید دعا دارم.

فرزند آن مرحوم می‌نویسد: علامه امینی با کثرت مشاغل؛ تألیف، مطالعه و رسیدگی به ساختمان کتابخانه امیرالمؤمنین(علیه السلام) در نجف اشرف، به خواندن زیارت عاشورا مواظبت کامل داشتند و سفارش به زیارت عاشورا می‌نمودند و بدین جهت خودم حدود سی سال است مداومت به زیارت عاشورا دارم

به نقل از وبلاگ :طوبی

http://tooba14.blogfa.com

 

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic