امام خامنه ای در سخنانی مهم و امیدبخش:
قدس شریف به آغوش مسلمانان باز
خواهد گشت
در اولین روز از هفته وحدت و خجسته ایام میلاد پیامبر خاتم، حضرت محمد مصطفی (ص)، رهبران گروههای جهادی و مبارز فلسطینی، در افتتاح همایش «همبستگی ملی و اسلامی برای آینده فلسطین»، در دیدار با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند: فلسطین و قدس شریف در پرتو «مقاومت و جهاد و استقامت» به آغوش امت اسلام باز خواهد گشت و اسرائیل غاصب، سرنوشتی جز شکست و نابودی نخواهد داشت.

حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار در سخنانی مهم و امیدبخش، با تجلیل از مقاومت پولادین ملت فلسطین و مردم استوار غزه تأکید کردند: فلسطین قطعاً و یقیناً در سایه ادامه استقامت به یاد ماندنی ملت فلسطین، «وحدت گروههای مبارز جهادی حول محور مقاومت» و ایمان و توکل به پروردگار، آزاد خواهد شد و حامیان رژیم صهیونیستی نصیبی جز روسیاهی و بدنامی تاریخی، نخواهند برد.

ایشان ایستادگی تحسین برانگیز مردم فلسطین و غزه را پدیده ای عجیب و شگفت انگیز و عامل اصلی پیشرفت و استحکام موقعیت فلسطینی ها خواندند و با تشکر عمیق و تقدیر شایسته از ملت فلسطین افزودند: تحمل «مصائب و فشارهای بی پایان» در غزه و سراسر فلسطین، جز با هدایت و یاری پروردگار امکان پذیر نیست و ملت فلسطین، انصافاً شایسته لقب «مقاوم ترین ملت تاریخ» است.

رهبر انقلاب اسلامی حفظ و تقویت روحیه استقامت در ملت فلسطین را مهمترین وظیفه گروههای جهادی و مبارز و زمینه ساز استمرار پیروزیهای فلسطین دانستند و خاطرنشان کردند: دشمن صهیونیست و طرفهای دیگر با وارد آوردن فشارهای سنگین و مختلف به مردم غزه و ساحل غربی، در تلاشند آنها را از مقاومت رو گردان کنند و به گزینه تسلیم سوق دهند اما ملت فلسطین با روحیه مضاعف و امیدواری بیشتر، مطمئن باشد که حرکت عظیم آنان، حتماً به نتیجه خواهد رسید.

حضرت آیت الله خامنه ای، اقتدار روزافزون جبهه مقاومت در مقابل جبهه استکبار و کفر را واقعیتی مشهود و انکارناپذیر برشمردند و به رهبران گروههای فلسطینی خاطرنشان کردند: استحکام و پیشرفت نمایان جبهه مقاومت، نتیجه «وارد کردن عنصر معنویت به مبارزه» و ایمان و توکل بر خداوند است بنابراین باید روحیه دینی و ایمان حقیقی را در ملت فلسطین عمیق تر کرد و «توکل، امید، حسن ظن به تحقق وعده های پروردگار صادق» را افزایش داد.

ایشان، پیروزی ملت ایران بر رژیم ستمشاهی را نمونه ای از تحقق وعده های صدق پروردگار خواندند و افزودند: تشکیل جمهوری اسلامی در کشوری که رژیم طاغوتی اش، تحت حمایت همه جانبه امریکا و غرب بود، امری محال بشمار می آمد اما توکل بر خدا، «مبارزه متکی بر وحدت، ایمان و استقامت» و قاطعیت امام خمینی، این امر محال را ممکن کرد و یقیناً آزادی فلسطین، دشوارتر از پیروزی ملت ایران بر رژیم ستمشاهی نخواهد بود.

امریکا و دیگر حامیان صهیونیستها، فجیع ترین و گسترده ترین نقض حقوق بشر در غزه را کاملاً نادیده گرفتند و فقط وقتی ملتهای جهان با راهپیمایی و تظاهرات به میدان آمدند، برخی اروپاییها و سازمانهای مدعی آزادی و حقوق بشر برای جلوگیری از رسوایی بیشتر، به محکوم کردن لفظی آن جنایات پرداختند.

ایشان، مواضع سازمان ملل را در قبال جنایات صهیونیستها در جنگ 22 روزه غزه، نوعی رسوایی دانستند و افزودند: براساس گزارش گلدستون، سران جانی و مجرم رژیم صهیونیستی باید محاکمه و مجازات شوند اما چرا هیچ خبری نیست و حمایتها از دولت غاصب و جعلی صهیونیستی، بیشتر هم شده است.؟

رهبر انقلاب اسلامی، امتحان بسیار بد اکثر دولتهای عرب را در جنگ 22 روزه غزه یادآور شدند و افزودند: این دولتها موضوع فلسطین را مسئله ای عربی می خواندند اما آنگاه که پای کمک به فلسطینی ها پیش آمد حتی بر این اساس هم عمل نکردند و برادران عرب فلسطینی خود را در مقابل دشمن و حامیانش تنها گذاشتند و این عملکرد، در تاریخ ثبت خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی، شعار تغییر رئیس جمهور جدید امریکا را حرکتی برای ترمیم بدنامی و بی آبرویی واشنگتن برشمردند و خاطرنشان کردند: این تلاش دروغین نیز بی ثمر ماند چرا که امریکایی ها در مسئله فلسطین و بسیاری مسائل دیگر، به صراحت دروغ می گویند و ملت ایران سی سال است که به این گونه دروغها عادت کرده است.

مقاومت ملت فلسطین ادعاهای چند صد ساله غرب را درباره آزادی و حقوق بشر، کاملاً زیر سئوال برده و رسوا کرده و «مسئله فلسطین» امروز به شاخصی برای تشخیص مدافعان واقعی از مدعیان دروغین «آزادی و حقوق بشر» تبدیل شده است.

ایشان آینده امریکا را «مغلوب قطعی مقاومت ملت فلسطین» دانستند و افزودند: بلاشک اقدامات 70-60 ساله اخیردولتهای امریکا در حمایت از صهیونیستها، مایه بدنامی این کشور در تاریخ خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر تشکیل خاورمیانه جدید یعنی خاورمیانه اسلامی، دفاع از ملت فلسطین را وظیفه ای انسانی و اسلامی خواندند و افزودند: دولتهای اسلامی در این زمینه، وظایف سنگین تری دارند ضمن اینکه ملتها بیدار شده اند و خواهان حمایت بیشتر از فلسطین هستند.

مسئله فلسطین، برای ما و مردم ما، یک تاکتیک و حتی استراتژی سیاسی نیست بلکه مسئله دل و ایمان است به همین علت، ملت ایران در روز قدس نیز همچون 22 بهمن که روزی متعلق به سرنوشت خودشان و کشورشان است در سراسر کشور به صحنه می آیند و احساسات حقیقی خود را در دفاع از مظلومان فلسطین بیان می کنند.

کسانی که راه حقیقی و اصلی نجات قدس و فلسطین، یعنی مبارزه و استقامت را نادیده گرفتند مجبور به قبول مسائل تحمیلی دشمن شدند و اگر لحظه ای از آن تحمیلات، پا را فراتر گذاشتند حذف و یا تحقیر شدند.

رهبر انقلاب اسلامی، نفی مقاومت و مبارزه را، چه دانسته و چه ندانسته موجب ضربه زدن به ملت فلسطین خواندند و افزودند: این واقعیات، باید برای افکار عمومی، مستمراً بازگو شود.

امکانات اقتصادی – سیاسی – نظامی و تبلیغاتی ملت ایران از امریکا کمتر است اما، ما به علت نصرت قابل درک پروردگار از امریکا قوی تر هستیم و این نصرت را در پیشرفت روزافزون خود و عقب نشینی امریکا، کاملاً مشاهده می کنیم.

انشاءالله قدس شریف به آغوش مسلمانان باز خواهد گشت و مردم جهان و ملت مقاوم فلسطین، این روز بزرگ را حتماً شاهد خواهند بود.

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو